• See menu

Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

Wyłaniające się z bujnej zieleni parku szlachetne kształty rokokowego Pałacu Starego i pięknej, XIX-wiecznej sylwetki Pałacu Nowego urzekają każdego, kto odwiedza Zespół Parkowo-Pałacowy w Ostromecku. Powstający od czasów renesansu i baroku zespół doczekał się w ostatnich latach kompleksowej i gruntownej renowacji. Oprawione zielenią place stanowią prawdziwą perłę architektury europejskiej.

Zarządzany przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ostromecki kompleks stał się jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w regionie i ważnym punktem na trasach turystycznych województwa kujawsko-pomorskiego. Co tydzień odbywają się tu koncerty, spektakle, wernisaże, czy też rekonstrukcje historyczne. Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku oferuje szeroki wachlarz możliwości w zakresie organizacji imprez i eventów kulturalno - edukacyjnych. Jest wręcz wymarzonym miejscem dla organizacji przyjęć weselnych, komunijnych i chrzcin. Wiele firm z powodzeniem zorganizowało już w ostromeckich pałacach swoje konferencje i szkolenia, spotkania biznesowe, i okolicznościowe bale, a w 35 hektarowym parku – imprezy plenerowe.

Atutem Zespołu jest dobrze utrzymana i wygodna baza noclegowa oraz gastronomiczna. Do dyspozycji naszych gości znajduje się 21 komfortowych, stylowo urządzone i kompleksowo wyposażonych pokoi, mogące przyjąć 57 osób. Funkcjonujące w Pałacu Nowym kawiarnia i Restauracja "Cztery pory roku" oferują nieszablonowe  menu obejmujące m.in. tradycyjne potrawy kuchni polskiej oraz dania regionalne. Restauracja zapewnia także catering funkcjonujący zarówno we wnętrzach sal pałacowych, jak i na przestrzeni ogrodowych tarasów.

Ostromecki park krajobrazowy składa się z dwóch ogrodów: włoskiego i angielskiego. Powierzchnia parku, obejmująca ponad 35 hektarów, posiada ciekawą strukturę i roślinność. Poniżej Pałacu Starego znajduje się skarpa ze schodami prowadzącymi do Ogrodu Włoskiego. Ogród Angielski (wzorowany na stylu Petera J. Lenne’go) składa się z dwóch części  ogrodowej i leśnej. Typową cechą tego typu założeń jest duży udział powierzchni trawnikowych, widokowe ukształtowanie terenu oraz malowniczy układ zadrzewienia. W leśnej części parku znajdują się liczne stawy zwane „Kluczykami”.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i odwiedzenia Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku!